ChicoChica to Biżuteria z linii Swarowski. Znajdziesz tu Charms, Beads do bransoletki, których szukasz dla siebie, jak i na prezent

Twój koszyk

jest jeszcze pusty...

Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Kantor Online Ocean


Newsletter

Nowości, promocje i aktualności
na Twój e-mail.
Zapisz się do newslettera.

Ankieta

Lecznicze właściwości  Kamieni szlachetnych

W starożytności kryształy były uważane za zmaterializowane światło lub zamrożoną wodę zesłaną przez niebiosa. Każdy kryształ jednak, to zamknięty własny świat; każdy z nich emanuje pewnym rodzajem światła i barw, będącym dowodem wewnętrznego życia. To instynkt mówi nam o pokrewieństwie duchowym z wybranym kryształem, albo o wibracjach, które mogą uzupełnić pewien konieczny, może zbyt słaby lub zgoła znikomy ton naszego ciała - małego mikrokosmosu.

Mówiąc o wibracjach w martwym i żyjącym świecie należy sobie wyobrazić, że każdy szlachetny kamień można porównać do maleńkiej odbiorczej stacji radiowej, która nastawiona na specjalną falę, chwyta właściwe sobie wibracje. Stacjami nadawczymi są planety, a odbiornikami – kamienie szlachetne. Każdy z tych kamieni ma swój odpowiednik - swoją stację nadawczą w dalekim Kosmosie i przewodzi prądy stamtąd płynące. W leczeniu kryształami oraz kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi wykorzystuje się ich szczególne zdolności do uzdrawiania ludzkiej duszy i ciała. Podobnie jednak jak w innych terapiach naturalnych, istotną rolę odgrywa pole energetyczne wytwarzane przez organizm człowieka. Kryształy i kamienie posiadają zdolność gromadzenia, przechowywania i dostarczania energii elektromagnetycznej; w każdym kamieniu gromadzony jest inny, specyficzny rodzaj energii. W zależności od jej drgań, kamień może działać leczniczo na umysł, ciało i sferę emocjonalną człowieka, gdyż kamienie emitują pozytywną energię harmonizującą z energią ludzkiej aury i dlatego są zdolne odbudować naruszoną równowagę organizmu.

Warto zastanowić się nad tym jaki kamień nosimy w biżuterii. O kamienie należy dbać, obmywając je w celu „oczyszczenia” i poddawać kąpielom słonecznym w celu aktywacji działania leczniczego.

Oto przykłady kamieni i ich wpływu na zdrowie:

AGAT - pogłębia szacunek dla własnego ciała i oddziałuje na układ rozrodczy . Polecany w przypadku dolegliwości kobiecych . Podnoszący mleczność karmiących matek .Pomaga przy bezsenności , chroni dzieci przed epilepsją
-Agat zielony- zapobiega bezpłodności u kobiet
-Agat szary- na biegunki i przeciw kolką
-Agat niebieski-pomaga rozjaśnić myśli
-Agat mszysty jest idealny do wzmacniania płuc i łagodzenia trudności oddechowych .
-Agat czarny w białe pasy - pewny środek ochronny przed chorobami żołądka .

AMAZONIT - łagodzi system nerwowy , zwiększa naturalną intuicję i stymuluje męskość . Amazonit pomaga pozbyć się emocjonalnych zmartwień i żalów poprzez wyrażenie ich w twórczości . Zwiększa pewność siebie ukierunkowaną zarówno w stosunku do samego siebie jak i innych . Pomocny również na gardło , tarczycę , układ nerwowy i mózg . Redukuje samoniszczące zachowanie . Zwiększa szacunek do samego siebie , wdzięk i komunikatywność .

AMETYST - oczyszczający , osłabiający lęki związane z kresem życia , uspakajający umysł i przydatny w medytacji , pomocny przy łagodzeniu bólu głowy . Ametysty są bardzo mocnymi talizmanami obrzydzającymi alkohol . Dobry spokojny sen . Usuwa napięcia mięśni szyjnych . Noś ametyst na szyi lub w pierścionku , a poczujesz opiekę wyższych sił , bezpieczeństwo i spokój . Ma też szczególną moc godzenia zwaśnionych par . Wysyła wibracje , które pobudzają u partnerów pożądanie seksualne . Sprawia , że życie erotyczne staje się bogatsze i harmonijne .

AKWAMARYN - pobudza uzdrawiające zdolności organizmu . Wzmacnia pewność siebie i umiejętność obrony własnego stanowiska .

ALEKSANDRYT - wpływa korzystnie na system nerwowy i zwiększa samoocenę , przynosi szczęście . Pomaga znaleść miejsce w przyrodzie i ekologii . Zalecany do regeneracji organizmu , pomocny do poprawy koncentracji i samooceny , emocjonalnej równowagi , czystości i wdzięku .

AWENTURYN - posiada uspakajające działanie , wspiera leczenie schorzeń serca , zwłaczcza spowodowanych długotrwałym stresem , przestrachem lub silnym wzburzeniem emocjonalnym . W okolicach serca nosi się ten kamień przy rozmaitych chorobach skóry , egzemach występujących na tle nerwowym , łuszczycach , uczuleniach , pokrzywkach a nawet półpaścu .
Pomocny dla dzieci nerwowych i mających problemy z zasypianiem . Awenturyn jest uważany za jeden z najlepszych "odpędzaczy "zmęczenia i "poprawiaczy " nastroju .

AZURYT - dynamiczny kamień uważany jest za klejnot mądrości , poszerza duchową świadomość , poszerza psychiczne zdolności , kreatywność i intuicję . Uwalnia od depresji i rozbudza marzenia .

BERYL - wyostrza intelekt leczy z lenistwa obdarza przyjemnym usposobieniem , czujesz się zagrożony weź ze sobą beryl , kt6y cię uchroni przed niebezpieczeństwem .

BURSZTYN - wprawia w optymistyczny nastrój . Podobno przynosi szczęście , sukcesy i zyski w związkach z ludzmi , w domu i pracy . Bardzo pomocny przy bólach gardła . Poza tym uspokaja , pomaga uśmierzyć bóle reumatyczne , ma właściwości gojące i zmniejszające blizny .Przynosi ulgę cierpiącym na chorobę wrzodową . Pomocny przy nadciśnieniu ,astmie , katarze , dolegliwościach sercowych .

CELESTYN - relaksuje , redukuje stres i przynosi wewnętrzny spokój . Powoduje wyższy stan świadomości , umacnia wierność , zwiększa pewność siebie i jasność wypowiedzi .

CHRYZOKOLA - równoważąc energię serca otwiera nas na działanie wyższych warstw świadomości . Promieniuje dobroczynnie na całe mieszkanie i przez to rozpędza burze domowe , bo wpływa tonizująco na wzburzone temperamenty domowników . Pomaga przy chorobach tarczycy i równoważy gospodarkę hormonalną , obniża gorączkę , likwiduje kolki brzuszne , wzmacnia kości ,uspokaja oraz zapobiega siwieniu włosów.

CHRYZOPAZ - odmiana chalcedonu , sprzyja spokojnemu snu. Nie wolno go oddawać w cudze ręce , gdyż wtedy przestanie leczyć i wzmacniać .Przejdą jak ręką odjął problemy seksualne - oziębłość i impotencja , a nawet kłopoty z bezpłodnością . Dotyczy to obu płci.

CHALCEDON - chroni nas przed złymi energiami.

CYTRYN - kamień ten usuwa u dzieci stresy . Każdy kto nosi przy sobie cytryn , staje się pewny siebie , otwiera się na głos intuicji i dzięki temu popełnia w życiu mniej błędów . Cytryn poprawia również system krążenia , pracę gruczołów limfatycznych , komórek mózgowych oraz przemianę materii . Pomaga usuwać zatrucia krwi , zwłaszcza w czasie zapalenia wyrostka robaczkowego czy gangreny . Przykładany w okolicy trzustki lub noszony bezpośrednio na ciele , poprawia wydzielanie insuliny i przynosi ulgę cukrzykom.

DIAMENT - wywiera dobry wpływ na ludzi o małym poczuciu własnej wartości , pomocny przy wyrównywaniu wszelkich niedoborów energetycznych ciała . Uważany za łagodny afrodyzjak .Diament od dawna symbolizował siłę doskonałość , cnotę , czystość , niewinność i jasność umysłu .

FLUORYT - stosowany do powstrzymywania otosklerozy , czyli utraty słuchu a także do wzmocnienia kości i zębów . Fluoryt wykorzystuje się przy nowotworach płuc i wątroby . Fioletowy lub niebieski fluoryt położony na biurku w czasie pracy lub na czole podczas odpoczynku sprawia , że zaczynają współpracować obie półkule głowy . Fluoryt może korzystnie wpływać na ludzi z artretyzmem , reumatyzmem i chorobami kręgosłupa . Potrafi ponownie rozniecić seksualne pożądanie i ugruntować nadmiar energii . Zielony fluoryt poprawia kondycję ciała fizycznego .

GRANAT - zmniejsza depresje , podnosi wiarę w siebie , siłę woli stymuluje wyobraźnię . Czerwony granat jest używany do problemów hormonalnych , hemoroidów , zapaleń i do złagodzenia gniewu .żółty granat łagodzi zaburzenia wątroby .

GRANIT - regeneruje tkankę skórną oraz liczne organy poza gruczołami wydzielania wewnętrznego . Dopiero z połączeniem z krzemieniem może wspomagać te ostatnie . Jeżeli czujesz się słaby , wyczerpany - przygotuj sobie kawałki granitu umyj je i osusz . Dwa kawałki granitu włóż na środku stóp , a dwa na środku(wewnątrz)swoich dłoni . Zamknij oczy . Po chwili poczujesz delikatny prąd płynący przez twoje ręce i nogi a potem przez całe twoje ciało . Energia w twoim organizmie wraca do stanu równowagi . Po dwudziestu minutach poczujesz się mocniejszy i spokojniejszy .

HEMATYT - kamień ten przyniesie ulgę wszystkim cierpiącym na bóle karku , pleców czy skurcze łydek . Dodaje energii i podnosi osobistą atrakcyjność . Noszony w okolicy śledziony pomaga przyswoić leki na anamię czy inne choroby krwi . Przeciwdziała krwawieniom zwłaszcza przeciągającym się menstruacjom , leczy wrzody , skrzepy opuchliznę .

HELIOTROP - skutecznie pomaga wyrzucić z organizmu wszelkie trucizny , z głowy niedobre myśli . Noszony bezpośrednio na ciele chroni przed złymi energiami i czarami . Dodaje sił.

JADEIT - wpływa równoważąco i leczniczo na cały organizm . Wzmacnia krąg szczytowy - centralny punkt rezonansowy dla parasympatycznego układu nerwowego - harmonizuje , odpręża nerwy , przynosi mocny i spokojny sen . Poprawia pracę serca , grasicy tarczycy (stąd jego właściwości odmładzające i przedłużające życie ) , przytarczyc , śledziony , wątroby i nerek . Usuwa toksyny z nerek , łagodzi schorzenia pęcherza , czyści krew .

JASPIS - zwłaszcza noszony bezpośrednio na ciele - równoważy pracę wszystkich gruczołów dokrewnych (którym w ezoteryce odpowiadają tzw. centra energetyczne , czyli czakramy )a tym samym wyrównuje biopole czli aurę człowieka . Może właśnie dlatego znawcy kamieni twierdzą , że jego moc lecznicza polega na oczyszczeniu ciała fizycznego i tzw . niewidziałnych ciał subtelnych , otaczających ludzką postać . Dzięki temu wzmacnia się system odpornościowy . żółty jaspis - poza wieloma mocami - ma i tę że każdą kobietę potrafi rozbudzić erotycznie . Brązowy podobnie działa na mężczyzn . Jaspisy są bardzo mocnymi talizmanami , poprawiającymi atmosferę w pracy i rodzinie .

KALCYT - wyostrza jasność umysłu , poprawia pamięć i intuicję . umiejscowienie kalcytu przez krótki okres w piramidach zwiększa jego moc . Wróżbitom poprawia zwiększyć koncentrację i ułatwia astralną projekcję .

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY - w Indiach wierzono , że przynosi bogactwo i był uważany za święty . Był dawany kochankom , aby wzbudzić namiętność . Wierzono , że ma silny wpływ na cykl menstrualny i jest pomocny przy porodzie . Kojarzono go z czułością , intuicją i jasnowidztwem . W wypadku schorzeń kobiecych dobre efekty lecznicze dają kamienie żółte , pomarańczowe lub różowe . Na zaburzenia tarczycy , czy choroby gardła najlepsze są te w odcieniu błękitu . Kamień mlecznobłękitny najskuteczniej przepędza migreny , epilepsję skłonność do histeriioraz bezsenność .

KARNALIT - posiada wysokie właściwości lecznicze w harmoni z siłami ziemskimi , jest używany jako symbol płodności . Jego stymulująca natura , wzmacnia twórczość i motywację . Pomaga osiągnąć sukces w karierze zawodowej i życiu osobistym .

KUNZYT - jest różowym kamieniem z wysoką zawartością litu . Minerał ten używany w medycynie jako lekarstwo przy leczeniu zaburzeń psychicznych . Jest pomocny dla osób z nałogami . Ma właściwości chłodzące i łagodzące , potrafi pomóc dostosować się do tempa współczesnego życia . Zwiększa tolerancję i stosunek do samego siebie .

KRWAWNIK - silny fizyczny uzdrawiacz, redukuje stres, zwiększa odwagę i altruizm. Egipcjanie używali krwawnika do zwalczania narośli. Umacnia uczucie miłości, relacje międzyludzkie i przyjaźń. Oczyszcza, porządkuje , przynosi dobrobyt i wpaja mądrość. poszerza zdolności twórcze i pomaga w podejmowaniu decyzji. Przesłaniem krwawnika jest "być tu i teraz "

KORAL - biały koral stymuluje regenerację tkanki kostnej , zwłaszcza po złamaniach a także przy osteoporozie czy słabych zębach , bywa również pomocny przy leczeniu zaburzeń umysłowych . Ciemnoczerwony koral dodaje energii ludziom zmęczonym lub osłabionym . Ciemnoczerwone korale pomagają przy leczeniu anemii , zaburzeń miesiączkowych i kłopotów z krążeniem oraz wzmacniają osłabione serce. Różowe korale regulują arytmię , wyciszają i łagodzą depresje. Koral zapobiega krzywicy .

KRYSZTAŁ GÓRSKI - jeśli cierpisz na zawroty głowy , zaburzenia błędnika - powinieneś stale nosić wisiorek z kamienia górskiego . Do jednego litra wody włóż kawałek kamienia górskiego na 12-ście godzin , woda nabierze dużo energii witalnej . Pomoże przy infekcjach , biegunkach czy mdłościach , wspomaga nawet leczenie nowotworów .

KRZEMIEŃ - noszony przy sobie zabezpiecza przed koszmarami nocnymi i wpływem złej energii . Kamień ten sprzyja poczuciu więzi z naturą , wzmocnieniu sił życiowych , daje pewność siebie . Ma działanie odmładzające . Pomocny przy chorobach skóry , szczególnie polecany po oparzenach .

KWARC DYMNY - działa zbawiennie na brzuch , nerki i organy płciowe . Wspomaga pracę nadnerczy oraz płodność zarówno kobiet jak i mężczyzn . Przynosi ulgę w schorzeniach serca , zaburzeniach neurologicznych , depresjach , melancholii , infekcjach i nowotworach . Cierpiący na zanik mięśni powinni umieszczać kryształ kwarcu pod kością ogonową . Chroni przed negatywnym promieniowaniem oraz wyziewami zatrutego środowiska . Wspaniale nadaje się do medytacji .

KWARC TURMALINOWY - jest przeźroczystym kwarcem z czarnym kryształem turmalinu w środku , w ten sposób wiąże dwie siły w jednym . Taka kombinacja pomaga w balansowaniu naszych skrajności , w ten sposób , żeby mogły pozostać w harmonii. Jest to zimny kamień , który rozprasza negatywność i ma właściwości ochronne . Kwarc z turmalinem (igły czarnego turmalinu znajdują się w przezroczystym kwarcu )otwiera siódmy czakram i powoduje oczyszczenie i zrównoważenie energetyczne całego organizmu . Gdy ma kryształ stożka lub piramidkę , sprawia , że z ciała zostają wydalone wszystkie toksyny . Do leczenia i oczyszczania używaj okruchów turmalinowych płytek ( najlepiej o naturalnym zakończeniu) albo oszlifowanych kamieni

KWARC RÓŻOWY - jest nazywany kamieniem miłości dlatego , że pomaga nam kochać samego siebie i czyni nas bardziej współczującym w stosunku do innych . Kiedy jest nastrojony do emocji właściciela pomaga oczyścić , nagromadzony gniew , urazy , winę , strach i zazdrość . Redukuje stres , napięcia i gorący temperament . Kwarc różany pobudza miłość i podwyższa ocenę wszystkich rzeczy . Jest wyśmienitym prezentem w celu wyrażenia swojej miłości i będzie miał pozytywny wpływ na tego , komu jest podarowany .

KWARC Z RUTYLEM - jest wysoce elektryzujący i posiada większą siłę niż czysty kwarc . Pobudza funkcjonowanie mózgu , zwalcza depresje ,poprawia komunikację i zwiększa jasnowidztwo . Przybliża właściciela bliżej własnega ja i duchowych przewodników .

LAZURYT - stosowany przy zapaleniu gardła , przełyku , krtani i górnych dróg oddechowych . Niektórzy uważają , że bywa pomocny przy leczeniu raka krtani . Potwierdzono również jego właściwości uspakajające , Ponieważ reguluje pracę tarczycy - łagodzi niepokój i napięcia . Wzmacnia także system limfatyczny , przysadkę i grasicę oraz doskonale oczyszcza organizm z toksyn . Zaobserwowano również że oprawiony w złoto hamuje pewne procesy chorobowe m.in. przy stwardnieniu rozsianym.

MAGNETYT - noszony na ciele razem z kwarcem dymnym zapobiega rozwojowi guzów nowotworowych w początkowym ich stadium . Stymuluje ponadto cały system wydzielania wewnętrznego , poprawia cyrkulację krwi w gruczołach dokrewnych. Kawałek tego minerału położony na opuchliznę działa kojąco.

MALACHIT - dobre wyniki daje noszenie wisiorka z tym minerałem lub pierścieniem na lewej ręce ( na serdecznym palcu )w przypadku wadliwej pracy serca , arytmii , czy nerwicy . Kamień ten oprawiony w miedź przynosi ulgę w bólach reumatycznych . Malachit ma działanie nasenne i uspakajające , poprawia krążenie , pobudza tworzenie czerwonych ciałek krwi i odnawia tkankę nerwową . Może być stosowany do leczenia autyzmu , dyslekcji , epilepsji , roztrojów nerwowych . zaburzeń koordynacji , zawrotów głowy i problemów ze wzrokiem . Kamień ten lub jego eliksir przywraca równowagę przy zaburzeniach spowodowanych zatruciem toksycznym . Malachit sprzyja również płodności . Noszony w czasie ciąży i porodu zapobiega komplikacjom i nadmiernym bólom.

OBSYDIAN - chroni ludzi łagodnych i o miękkim sercu przed wykorzystaniem . Obsydian równoważy żołądek , cały trakt jelitowy i tkankę mięśniową . Łagodzi zagrożenia wirusowe i bakteryjne . Ciało emocjonalne równoważy z ciałem mentalnym . Pomaga zapomnieć o starych miłościach i starych drogach , stymuluje bodźce do podróżowania i odkrywania nowych choryzontów .

ONYKS - wzmacnia paznokcie , włosy i oczy , stymuluje słuch . Wzmacnia i regeneruje serce , nerwy i tkankę skórną , łagodzi zaburzenia neurologiczne , apatię i stres . Zwiększa przyswajanie wit. B i E .

OPALE - który mają kolor pomarańczowy i czerwony od dawna były używane do leczenia białaczki i chorób oczu . Wzmacniają one także serce , łagodzą depresje , apatię i zwiększają odczuwanie radości życia . Opal czarny wpływa leczniczo na jądra , jajniki , trzustkę i śledzionę .Zwiększa produkcję białych ciałek krwi i poprawia filtrowanie czerwonych . Ponadto poprawia asymilację białek , wapnia , magnezu , żelaza witaminy A i K . Opal mleczny ma zazwyczaj biały kolor , ale bywa również żółty i różowy . Wzmacnia brzuch , przysadkę grasicę i szyszynkę . Równoważy prawą i lewą półkule mózgu . Może być stosowany do leczenia autyzmu , dyslekcji , epilepsji , zaburzeń koncentracji i wzroku .

RODOCHROZYT - umieszczony w odpowiednich punktach - w zależności od schorzenia - stymuluje i przyspiesza proces zdrowienia . Z kolei położony na powiekach wzmacnia wzrok . a umieszczony między brwiami przywraca równowagę emocjonalną . Bywa bardzo pomocny przy tzw . senności napadowej , halucynacjach , zwidach itp. Położony pod poduszkę lub zawieszony na szyi oddala koszmary senne , nieuzasadnione lęki czy niepokoje .

SODALIT - pozwala odzyskać równowagę duchową po ciężkich przeżyciach i np . po nieudanych romansach . Nerwicowcom daje poczucie stabilności oraz przekazuje spokój . Łączy ducha z materią i nawet oderwani od życia marzyciele , mogą dzięki niemu znaleźć się w twardej rzeczywistości .Cudowny do koncentracji w parę minut , kiedy czeka jakaś , kiedy czeka nas jakaś pilna praca umysłowa . Dzieciakom zaś pomoże zabrać się do lekcji i skupić uwagę na najbardziej zawiłym zadaniu .

TOPAZ - podobnie jak słońce topaz wysyła życzliwe promieniowanie cieplne i energię dla wszystkich , którzy jej potrzebują .Topaz oświetla drogę dla celów życiowych , pomagając wybrać właściwy kierunek . Ci , którzy są naładowani jego pozytywną energią będą się czuli nieograniczonymi filantropami i natchnieni . Niebieski topaz pomaga w emocjonalnej równowadze , jest uspakajający i łagodzący , emanuje pokojem i spokojem . Pomaga przy wysławianiu się i jasnym formułowaniu myśli . Ludzie którzy mają kłopoty z wymową np. jąkają się , dzięki temu kamieniowi , z biegiem czasu pozbywa się tej przykrej wady . Topaz łagodzi choroby oczu , gardła i płuc.

TURMALIN - rozładowuje stres i negatywne uczucia , uspakaja nerwy , rozprasza smutek oraz poprawia koncentrację . Ułatwia wysławianie się i sprzyja nawiązywaniu związków uczuciowych i międzyludzkich . Zapewnia także zdrowy i spokojny sen . W zależności od barwy wpływa na poszczególne narządy organizmu . . Jednakże działanie każdego koloru wzmacnia turmalin różowy z zieloną otoczką , zwany także arbuzowym .

TURMALIN ARBUZOWY - jest kombinacją zielonego i różowego turmalinu , który będzie pomagał każdemu , kto czuje się przyciągnięty przez ten kamień . Zielony turmalin rozwiązuje problemy , podczas gdy różowy kolor czyni nas bardziej koczającymi i czułymi . Pomaga pozbyć się lęków , wzmacnia psychikę , oddala natłok czarnych myśli . Nastraja do miłości i otwarcia na ludzi . Turmalin arbuzowy , a także odmiana o barwie zielonej , zapobiega powstawaniu nowotworów . A jeśli ta choroba opanowała już kogoś , oczyszcza jego organizm i pobudza .

TYGRYSIE OKO - przynosi wielką ulgę przy przeziębieniach , gdy położymy na splot słoneczny , rozgrzewa ciało i sprawia , że zioła i inne medykamenty szybciej działają . Poz tym ułożony na trzecim oku wzmacnia ostrość widzenia , a noszony na piersiach łagodzi astmę i stany zapalne oraz podrażnienia górnych dróg oddechowych .

TURKUS - jest to kamień , który harmonizuje z energiami osoby noszącej i transmituje je do światła zewnętrznego . Turkus jest kamieniem dla osób twórczo rozwiązujących problemy i pobudza zrozumienie . Jest przeznaczony dla ludzi , którzy często się komunikują i potrzebują całkowicie zrozumieć energię innej osoby w celu uzdrowienia jej . Turkus zwiększa medytację , twórczą ekspresję , emocjonalną równowagę i wewnętrzny spokój .

Ładowanie...

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.Polityka cookies

Zamknij