ChicoChica to Biżuteria z linii Swarowski. Znajdziesz tu Charms, Beads do bransoletki, których szukasz dla siebie, jak i na prezent

Twój koszyk

jest jeszcze pusty...

Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane

Newsletter

Nowości, promocje i aktualności
na Twój e-mail.
Zapisz się do newslettera.

Ankieta

Jaki kamień wybrać?

AGAT  – Kamień o bardzo miłych dla oka optymistycznych barwach, leczy bóle wszelkiego rodzaju, ukąszenia owadów, kłopoty z laktacją, zaburzenia ciąży, infekcje. Agat uczy delikatności i mądrości w kontaktach z ludźmi. Likwiduje depresje, uziemia, pomaga w trudnych sytuacjach życiowych. Jest kamieniem ochronnym. 

AGAT MUSZLOWY - przynosi pieniądze i zdrowy stosunek do finansów. 

AKWAMARYN – leczy stres, depresję, bóle zębów, nerwobóle, alergie skóry, zaburzenia wzroku, napięcia w karku, schorzenia dróg oddechowych. Uspokaja, wycisza, rozwesela. Daje dystans do kłopotów oraz przynosi nadzieję na lepsze czasy. Wnosi jasność i światło , rozjaśnia duszę, oczyszczając ją i przygotowując, by stała się kanałem uzdrawiającej siły i przekaźnikiem kosmicznej miłości. Ponadto pomaga otworzyć się na kontakt z naszym Aniołem Stróżem. 

AMETYST – leczy stres, bóle głowy i migrenę, nerwice, lęki, alkoholizm, choroby krwi, czyraki. Wspiera wyciszenie i medytacje, pomaga zrozumieć wizje i przyciąga twórcze oraz prorocze sny. Rozwija intuicję i przyspiesza rozwój wewnętrzny opierający się na odbieraniu i akceptowaniu przekazów z Wyższej Jaźni. Pomaga zharmonizować życie erotyczne.Chroni przed nałogami i innymi uzależnieniami.

AWENTURYN – leczy choroby serca, egzemy. Podnosi energię serca, uspokajając, obdarzając cierpliwością i dodając radości. Wypełnia optymizmem, likwiduje lęki, daje opanowanie. Poza tym łączy z uzdrawiająca siłą natury.

BRONZYT - charakteryzuje się piękną brązową barwą w dwóch odmianach – brązowoczarnej oraz brązowozłotej. Neutralizuje złe życzenia i zaklęcia przeciwko człowiekowi. Odpycha je i sprawia, że nie powracają. Jest to kamień siły i pewności siebie.

BURSZTYN - wspiera samoleczenie we wszystkich schorzeniach. Daje pogodne usposobienie i sprzyja pomyślności w biznesie. To kamień sukcesu, który zasila nasze szczególne zdolności, aby rozwinąć je w najbardziej korzystny sposób. Obdarza sprytem i mądrością w zakresie finansów. 

CHALCEDON – kamień o mlecznych stonowanych, wręcz kojących barwach. Leczy choroby gardła, krtani, chrypkę, krwotoki, gorączkę. Uspokaja i wycisza nadmierny temperament, hamuje gniew, likwiduje impulsywność. To kamień mówców: pomaga rozwijać elokwencję i mądrość wyrażającą się we właściwym doborze argumentów. Chroni przed hipnozą. 

CHRYZOPRAZ – Kamień o spokojnej przyjemnej barwie, oczyszczając podświadomość pozwala wprowadzić nowe kody myślowe. Poprzez pomoc w likwidowaniu kompleksów przygotowuje do nowego podejścia do życia i odzyskania wiary w siebie. 

CYJANIT - regeneruje system nerwowy, stymuluje pracę mózgu, harmonizuje pracę tarczycy, wspiera leczenie stanów zapalnych, reguluje ciśnienie.
Podobno niezaprzeczalne efekty terapeutyczne daje połączenie energii trzech minerałów – selenitu, który kieruje czyste światło do umysłu, na który oddziałuje cyjanit i który przy pomocy turmalinu przekazuje informacje uzdrawiające do ciała fizycznego. 

CYTRYN (kwarc żółty) - wspomaga leczenie chorób przemiany materii, dolegliwości trawiennych, leczy schorzenia żołądka, cukrzycę, depresję. Obdarza pewnością siebie i optymizmem. Jest szczególnie pomocny w codziennych sytuacjach, zwłaszcza podczas egzaminów. Oczyszcza splot słoneczny z nagromadzonych emocji, likwidując niepokój i rozdrażnienie. 

CZAROIT – bardzo rzadki minerał. Czaroit jest doskonały dla osób pragnących wyciszenia, które szukają spokoju duszy. Pomaga on również w usunięciu z organizmu zbędnej energii. Jest doskonałym lekarstwem na wszelkie choroby, gdyż emanuje energię, dzięki czemu łatwo powracamy do pełni sił.

DIAMENT – wspomaga oczyszczanie organizmu, zapobiega  procesowi starzenia, leczy choroby kości i choroby grasicy, choroby układu wydalniczego (nerki, pęcherz). Daje jasność i czystość myśli. Przybliża do doskonałości, pogłębia medytację. Pomaga rozprawić się z ciemną stroną, z wadami, słabościami, ułomnościami. Pomaga wszystkim, którzy chcą poznać samego siebie i rozwijać się szybciej i dynamiczniej. Łączy z wibracjami Wszechświata, wydobywając z człowieka jego najpiękniejsze, najczęściej głęboko ukryte światło. Doskonała ochrona przed negatywnymi wibracjami - odbija wszystkie negatywne myśli skierowane do właściciela.

DIOPTAZ – wspomaga leczenie chorób serca. Reprezentuje twórczą moc natury i jest kamieniem kreacji. Dzięki niemu można wzmocnić swoje twórcze umiejętności, odnaleźć natchnienie oraz zacząć odczuwać bardziej intuicyjnie. 

FLUORYT - zapobiega chorobom umysłowym, reguluje prądy mózgowe. Uczy odpowiedzialności za myśli, słowa i czyny. Silnie pobudza w kierunku duchowego rozwoju, rozwijając również moc poznania na tej niezwykłej płaszczyźnie. Przekłada wiedzę poznaną drogą intuicyjną na logiczne fakty. Oczyszcza umysł, pomaga przy medytacji. Wspiera każdy rodzaj pracy umysłowej. 

GRANAT – leczy choroby krążenia, schorzenia narządów płciowych, impotencję, oziębłość, reumatyzm, artretyzm, choroby skóry, choroby psychiczne. Wzmacnia siłę woli i budzi odwagę oraz przypływ namiętności. Jest szczególnie przydatny w rozbudzeniu energii  seksualnej. Ponadto może przekształcić ją w moc serca. Obdarza chęcią działania i pomaga doprowadzić rozpoczęte prace do końca.

HEMATYT (krwawnik) – pomaga w procesie rekonwalescencji w osłabieniu i po chorobie, leczy kołatanie serca, skurcze mięśni, bolesne napięcie w karku, bezsenność. Dodaje poczucia własnej wartości, pomaga przezwyciężyć trudności dnia codziennego. Zapewnia wygrywanie procesów, ponadto przyciąga prorocze sny, które ostrzegają przed niebezpieczeństwami. W starożytnym Babilonie uważany był za Kamień Wojowników. Reprezentuje trwałość, siłę, trzymanie się zasad, poświęcenie, ale też atrakcyjność i osiąganie zamierzonych celów.

JADEIT - leczy napięcia, stresy,bezsenność, wspomaga układ wydalniczy, leczy niepłodność, migreny, oparzenia, półpasiec, opryszczkę, grypę. Harmonizuje i napełnia radością. Uczy rozwijania w sobie wdzięczności. Poprawia jakość życia uczuciowego. Ten kamień pozwala w pełni odczuwać potrzeby innych osób i reagować na nie w sposób najbardziej odpowiedni. Zapewnia miły i przyjemny sen.  Hiszpańscy zdobywcy Meksyku wierzyli, że indiańskie zielone kamienie leczą choroby nerek. Nazywali je kamieniami nerkowymi (z hiszpańskiego piedrade hijada - kamień nerkowy) stąd powstała nazwa JADE (żad). 

JASPIS – wspomaga leczenie epilepsji, nadkwasoty, dna, usuwa koszmary senne, wspomaga leczenie chorób kobiecych, usuwa kamienie moczowe, wspomaga układ trawienny, leczy hemoroidy, krwotoki. Uczy skromności i bezinteresowności, wzmacnia siłę współczucia i wolę czynienia dobra. Oczyszcza myśli ze złych pomysłów oraz z poczucia winy.

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY (adular) - leczy zaburzenia hormonalne, likwiduje problemy menstruacyjne, leczy niepłodność, kłopoty z laktacją, opuchliznę. Uspokaja, wycisza, obdarza wrażliwością i delikatnością. Przyciąga piękne marzenia, wzmacnia intuicję, czyni medialnym. Działa harmonizująco na emocje. 

KARNEOL – wspomaga leczenie niemal wszystkich schorzeń. Ułatwia koncentrację i rozwija nasz ukryty twórczy potencjał. Pozwala skupiać się na tym, co jest w danym momencie najistotniejsze. Pomaga w chwilach roztargnienia. 

KORAL - wzmacniają pamięć, polecane są również przy leczeniu seksualnych problemów. Noszonym na szyi koralom przypisuje się moc łagodzenia chorób nerwowych i uwalniania od tików. Korale działają korzystnie na układ krwionośny, wzmacniają kości i regenerują tkanki. Właściwości lecznicze korali są powiązane z kobietami - polepszają płodność i regulują cykl menstruacyjny. Kamień ten jest również tradycyjnym prezentem dla kobiet spodziewających się dziecka jako ochronny amulet. 

KUNZYT - Bardzo poszukiwany i atrakcyjny kamień kolekcjonerski i jubilerski o pięknych, ciepłych barwach. Często stosowany do wyrobu biżuterii, choć podatny jest na uszkodzenia mechaniczne. Pomaga przy zaburzeniach krążenia, pomaga leczyć alkoholizm. Przeprowadzenie lekkiego masażu z użyciem kunzytu oczyszcza nasze ciało. Kunzyt powoduje, że dążymy do wyznaczonego celu z wytrwałością i dyplomacją, dodajenam energii, która wspiera nas w naszym rozwoju. 

KRYSZTAŁ GÓRSKI (czysty, bezbarwny kwarc) – leczy niemal wszystkie schorzenia. Wzmacnia intuicję i pomaga we wszelkich działaniach sprzyjających duchowemu rozwojowi. Rozjaśnia myśli i łączy z siłami Wszechświata. Usuwa blokady energetyczne, oczyszcza aurę, pomaga napełnić się nową czystą energią. Pochłania negatywne wibracje z otoczenia, neutralizuje zaburzenia geopatyczne, zabezpiecza pomieszczenia, jest zatem znakomitą ochroną i najbardziej uniwersalnym kamieniem. 

KWARC – leczy niemal wszystkie schorzenia. Wzmacnia intuicję i pomaga we wszelkich działaniach sprzyjających duchowemu rozwojowi. Rozjaśnia myśli i łączy z siłami Wszechświata. Usuwa blokady energetyczne, oczyszcza aurę, pomaga napełnić się nową czystą energią. Pochłania negatywne wibracje z otoczenia, neutralizuje zaburzenia geopatyczne, zabezpiecza pomieszczenia, jest zatem znakomitą ochroną i najbardziej uniwersalnym kamieniem.

KWARC DYMNY (morion) – leczy depresję, usuwa myśli samobójcze, wspomaga leczenie infekcji, wspomaga walkę z nowotworem. Daje siłę i moc do realizacji marzeń i planów. Wzmacnia dążenia do rozwoju duchowego, ale pozwala też jednoczyć w harmonii materię z duchem. 

KWARC RÓŻOWY – leczy choroby serca, stwardnienie rozsiane. Obdarza delikatnymi wibracjami łagodności, ciepła i czułości. Sprzyja wszelkim uczuciowym pragnieniom przyciągając prawdziwą miłości spełnienie. Uwrażliwia na piękno i artyzm, ponadto leczy wszystkie rany serca. 

KWARC RUTYLOWY - znosi blokady i bóle w ciele, poleca się go kłaść na chore miejsca, albo nosząc przy sobie często dotykać. Leczy choroby płuc, zaziębienia i wzmacnia tarczycę. Wyrównuje męskie i żeńskie energie w ciele. Kwarc rutylu uspokaja nasz umysł, a włożony pod poduszkę wpływana jakość naszych snów.

LABRADORYT - Kamień bardzo efektowny, mieniący się kolorami zwłaszcza w słoneczny dzień. Kamień pomagający zrozumieć Twoją drogę inkarnacyjną - zobaczyć jakie wyzwania przed Tobą stoją i jak je najlepiej przełożyć na szczęśliwe i radosne życie. W medytacji z labradorytem możesz uzyskać ważne informacje i dowiedzieć się jak Twa przeszłość może wspierać teraźniejszość.

LARIMAR – bardzo rzadki minerał, wysoko ceniony w jubilerstwie; występuje w wielu odcieniach;  jest kamieniem twórców - daje natchnienie, sprzyja odkrywczym pomysłom.

LAZURYT (lapis lazuli) – usuwa skurcze, gorączkę, obrzęki, zapalenia, bóle i nerwobóle, wysypki, ukąszenia, leczy choroby krwi  - ponadto WZMACNIA WŁOSY!  To kamień mądrości obdarzający głębokim wglądem, wnoszący jasność myśli. Wspaniale wspiera proces medytacji i wyciszenia. Jest doskonałą ochroną w czasie duchowego rozwoju. Pomaga w pracy z innymi ludźmi. 

MALACHIT – leczy wszystkie schorzenia, ponieważ wyciąga z organizmu energie chorobowe i uświadamia ich przyczyny. Ułatwia koncentracje oraz medytację, sprzyja głębokiemu i pełnemu poznaniu własnego "ja". Pomaga rozpoznać i usunąć nasze wady i słabości. 

MARKAZYT – pozwala otwarcie i szczerze się komunikować. Jeśli jesteś niezdecydowana i niepewna czegoś, noś ze sobą markazyt i często go dotykaj, a wzrośnie Twoje zaufanie do siebie i do podejmowania słusznych decyzji. Kamień ten podnosi fizyczną witalność, stymuluje intelekt i pomaga w cyklu transformacji: od idei do przemyślanego działania. Zwiększa jasność umysłu, koncentrację jak również poprawia pamięć. Wyostrza zmysły, usuwa niecierpliwość, niepokój i frustrację. Pomaga zobaczyć nam siebie z dystansu i umożliwia wgląd wewnętrzny, dzięki czemu możemy dostrzec i skorygować niepożądane cechy charakteru. Sprzyja relaksacji i odprężeniu i stymuluje rozwój duchowy. Może być również użyteczny przy skupianiu uwagi i eliminacji stanów rozkojarzenia, przyciąganiu pieniędzy oraz zdrowia. Przynosi wewnętrzny spokój, rozwija zmysł praktyczny i wzmacnia silną wolę. Jego obecność napełnia pozytywną energią miejsca - można go położyć np. na biurku w pracy. Służy koncentrowaniu umysłu i myśleniu logicznemu jednocześnie pomijając myśli nieistotne. Ma właściwości równoważące cykl hormonalny - pomaga pry nieregularnych i bolesnych menstruacjach. Stosuje się go w łagodzeniu gorączki - należy go kłaść bezpośrednio na ciało. Markazyt działa oczyszczająco na organizm, pomaga przy problemach trawiennych, oczyszcza śledzionę i zwiększa dopływ tlenu do krwi poprawiając działanie całego układu krwionośnego. W szczególny sposób oddziałuje na płuca, oczyszcza je od skutków palenia, a także pomaga zwalczać wirusowe i bakteryjne infekcje, np. zapalenie oskrzeli czy anginę. Używaj markazytu w stanach apatii i zmęczenia - nie tylko wzmocni siły fizyczne i zwiększy przepływ energii, ale również wzmocni system nerwowy. Sprzyja rekonwalescencji po chorobie oraz odzyskaniu wigoru i sił.

MASA PERŁOWA - (albo macica perłowa) – wewnętrzna, silnie iryzująca warstwa muszli niektórych małżów i ślimaków np. perłopławy, używanajako tworzywo dekoracyjne.

NOC KAIRU - zwany kamieniem czarnoksiężników lub kamieniem nocy. Jest to kamień syntetyczny, przypomina gwiaździste niebo. Chroni przed pomówieniami, usuwa negatywną energię.

OBSYDIAN – niweluje kłopoty emocjonalne, lęki, choroby wzroku. Pomaga odnaleźć się w realiach dnia codziennego, ściąga nas na ziemie, kiedy za bardzo zaangażujemy się w duchowe wędrówki. Zapewnia koncentrację i odporność na zewnętrzne wpływy. Ponadto działa przełamując blokady emocjonalne i oczyszczając skostniałe problemy.

OLIWIN – występuje w kolorze jasnozielonym, żółtozielonym, pistacjowym i oliwkowozielonym. Inne nazwy to chryzolit lub perydot. Barwa minerału zależy od zawartości żelaza, niklu i manganu. Kamień ten pomaga przy schorzeniach oczu, serca, płuc, śledziony , trzustki, nerek, jelit, woreczka żółciowego i wątroby. Dobry jest też przy nadkwasocie, letargu,odtruciu, oparzeniach słonecznych, reumatyzmie, artretyzmie gośćcu i przybieraniu na wadze. Skutecznie wypiera uczucie lęku, zawiści i zazdrości.

ONYKS - daje moc wewnętrzną i siłę ducha. Likwiduje melancholię, smutek i słabości. Pokonuje lęki, wyrabia siłę charakteru. Kobieta mając go blisko siebie nabiera pewności i szlachetności.

OPAL - wzmacnia słabe serce, leczy schorzenia żołądka i jelit, depresje. Jest bardzo trudnym kamieniem, ponieważ odsłania i wzmacnia prawdę. Zatem zasila to, co jest w nas najmocniejsze, najbardziej charakterystyczne. Otwiera świadomość na nowe nieznane dotąd obszary życia. Wskazany wyłącznie dla osób zaawansowanych w rozwoju.

OPALIT – bardzo popularny w jubilerstwie kamień. Jest to kamień syntetyczny, jeden z najbardziej efektownych kamieni. Nazwa pochodzi od zjawiska opalizacji - wspaniałego efektu optycznego charakteryzującego się piękną grą barw w postaci kolorowych odblasków, zmieniających się w zależności od kąta obserwacji. Można to określić jako tęczę zamkniętą w kamieniu..

PERŁA - Niegdyś wierzono, że perły to zastygłe łzy bogów. W starożytności sporządzano z nich amulety, mające leczyć dolegliwości serca i układu krążenia. 

PREHNIT – rzadki minerał, ma silne działanie organiczne, przyśpiesza gojenie ran.

RODOCHROZYT -  to piękny różowy lub różowoczerwony minerał. Swoją barwę zawdzięcza obecności manganu. Rodochrozyt dobrze działa na śledzionę, trzustkę, serce, nerki, żołądek i jelita. Pomocny jest też w kłopotach ze skórą i w chorobach dróg oddechowych. Uaktywnia siły uzdrawiające w przypadku stwardnienia rozsianego. Dodaje dużo energii i pozwala utrzymać witalność. Rodochrozyt jest jednak przede wszystkim kamieniem zmian. Niszczy stare schematy zabijające w nas spontaniczność, blokujące duchowy rozwój. Stwarza warunki dla korzystniejszych wzorców zachowań, które dają nam większą kreatywność i stabilizują wewnętrzną równowagę. Rodochrozyt uwypukla człowieczeństwo na poziomie bardzo osobistym, powodując ujawnianie się wiary w siebie.

RODONIT - uspokaja, pomaga w odnalezieniu właściwej drogi do samorealizacji. Pomaga zauważyć własne zalety, wspiera w rozwoju duchowym. 

RUBIN - wzmacnia słabe serce, leczy schorzenia krążeniowe, dolegliwości menstruacyjne, choroby wzroku, gorączkę, zakażenia. Harmonizuje materię i ducha. Jest kamieniem miłości we wszystkich jej przejawach: od seksualizmu po miłość kosmiczną, uniwersalną. Jest też źródłem pierwotnej energii i witalności. Daje odwagę i opiekę. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa ruber - czerwony. Rubin symbolizuje miłość.

SODALIT - obdarza logicznym myśleniem, rozsądkiem, równowagą. Daje prawdziwy realizm i uczy stąpać mocno po ziemi. Uspokaja oraz przywraca stałość nadszarpniętym nerwom. Pomaga zastąpić stare kody nowymi bardziej korzystnymi. Uczy niezależności.

SZAFIR – leczy niemal wszystkie schorzenia. Inspiruje duchowo i prowadzi ścieżką rozwoju. Jest kamieniem intuicji i łączności telepatycznych. Medialny i medytacyjny pomaga nawiązać łączność z innymi wymiarami. Usuwa zwątpienie, likwiduje chaos myślowy. Uczy wierności.

SZMARAGD – niweluje problemy ze starością, leczy choroby oczu, infekcje bakteryjne, choroby skóry, ciśnienie krwi, epilepsję, reumatyzm.  Odświeża, odmładza, poprawia samopoczucie. Jest kamieniem wzrostu i rozwoju, zatem pokazuje i prowadzi najlepszą drogą. Otwiera nas na kontakt z duchami natury, uczy harmonii z przyrodą. Jest to także kamień bogactwa, gdyż pokazuje, jak otwierać się na dostatek Wszechświata.

TOPAZ – leczy depresje, stresy, napięcia nerwowe, zaburzenia trawienne, bezsenność, nerwobóle, stany zapalne, bóle serca. Wzmacnia koncentrację, siłę wewnętrzną i zwiększa optymizm. Nazywany kamieniem radości obdarza dobrym samopoczuciem, pogodą ducha i pomaga uwolnić się od trosk, zmartwień i smutków. Likwiduje lęki i depresje, ożywia i pobudza pozytywnie cały organizm.

TURKUS – leczy drogi oddechowe, gardło i płuca, jąkanie się, wzmacnia słabe serce, usuwa koszmary senne. Kamień ochronny, otaczający nas opiekuńczym polem energii. Pochłania lub odbija negatywne wibracje. Jednocześnie ma dar przyciągania z kosmosu tego, co pozytywne i twórcze. Pobudza moc kreacji, uczy przyjaźni i otwierania się na piękno przyrody.

TURMALIN - jest najsilniejszym kamieniem przekształcającym stare schematy w nowe wzorce. Pozwala otworzyć się na nowe świeże energie, które rozwijają nas duchowo. Podnosi wibracje energetyczne człowieka, aby nawiązać łączność między materią duchem.

Czarny -daje inspirację i wiarę w siebie.

Różowy - wysubtelnia energie serca.

Zielony - poprawia kontakty z innymi ludźmi oraz wytrwałość w trzymaniu się obranego celu.

Niebieski - obdarza inspiracją.

TYGRYSIE OKO – leczy przeziębienia, choroby oczu, astmę. Uczy uważności wobec otoczenia, wrażliwości na innych ludzi, a przede wszystkim tolerancji. Ponadto pozwala docenić obfitość i  dostatek, które nas otaczają. Uczy docenić całe bogactwo, jakie posiadamy w sobie.

TYTAN - Ze względu na trwałość, w ostatnich latach, tytan staje się coraz popularniejszym materiałem używanym w jubilerstwie,  podczas gdy do niedawna był uznawany za metal zbyt trudny do obróbki i kształtowania skomplikowanych i precyzyjnych wzorów. 

Ładowanie...

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.Polityka cookies

Zamknij